Yüksek çözünürlüklü meteorolojik tahmin verileri, doğru ve güvenilir üretim tahminleri

Rüzgâr ve güneş santral işletmecileri, doğalgaz piyasası katılımcıları, elektrik dağıtım şirketleri için yüksek çözünürlüklü meteorolojik tahmin verileri ile elektrik piyasası oyuncuları ve yenilenebilir enerji santralleri için doğru ve güvenilir üretim tahminleri gerçekleştirmektedir.

 

MODEL VERİSİ

Rüzgar enerjisi ve bazı diğer mühendislik uygulamaları için sunulan bir hizmettir. Dünya üzerinde istenilen herhangi bir koordinata ait yüksek çözünürlüklerde analizleri gerçekleştirilmiş referans veri setleri enerji üretim analizleri ve potansiyel kaynak değerlendirmeleri için kullanıcılara sunulmaktadır

ATLAS

Atlas uygulaması ile bir bölge, alan veya ülke bazında rüzgar atlasları oluşturmak mümkündür. Bu uygulamada model verilerinin doğrudan kullanılmasıyla gerçekleştirilen istatistiki ortalamalar lineer yöntemlerle ile Kullanıcı etkileşimli harita uygulamasında belirlenen koordinatlar üzerinde gösterilmektedir. Yatırımcılar veya makro ölçekte ülkeler için rüzgar kaynağının tespit edilmesi, proje sahalarının belirlenmesi aşamalarında kullanılmaktadır.

MCP

Atmosferik sınır tabakasında gerçekleşen hava olayları karmaşık bir yapıya sahip olmasından dolayı belirli bir bölgede yıllara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle, herhangi bir muhtemel rüzgar enerjisi projesi sahasında yapılan ölçümler, sadece ölçümün yapıldığı zaman aralığını temsil etmektedir. Proje sahanıza ait ölçüm verilerini göndermeniz durumunda ölçüm verileri sahanıza ait uzun dönem referans veriler ile ilişkilendirilerek yatırımların hedeflediği rüzgar santrali işletme süreleri için uzun dönem üretim hesapları için kullanılacak veri setleri hazırlanmaktadır.
 
 

Hemen denemek ister misiniz?

 

Rüzgâr enerji mühendislik firmaları, danışmanları, teknoloji tedarikçileri, proje geliştiriciler, yatırımcı ve işletmecileri için gelişmiş özellikler sunan izleme, analiz ihtiyaçlarından başlayarak enerji üretim tahminlerine ve uzun dönem referans verilere kadar santral tasarım, yapım ve işletme süreçlerinde ihtiyaç duyulan birçok veriye ulaşabileceğiniz yeni nesil elektronik platformdur.
Bigventus ana sayfasına gitmek için tıklayınız.

 
Bigventus Meteo

WEB TABANLI RÜZGAR İZLEME VE ANALİZ YAZILIMI

Rüzgâr Ölçüm direklerinin izlenmesi, analiz edilmesi gibi birçok hizmetin bir araya getirildiği yeni nesil web tabanlı bir bilgisayar yazılımıdır. BIGVENTUS METEO ile milyonlarca verinizi saniyeler içinde analiz ederek sonuçlara ulaşır, doğru kararlar alabilirsiniz.
Bigventus Forecast

GELİŞMİŞ HAVA VE ENERJİ ÜRETİM TAHMİN YAZILIMI

Rüzgâr ve güneş santral işletmecileri, doğalgaz piyasası katılımcıları, elektrik dağıtım şirketleri için yüksek çözünürlüklü meteorolojik tahmin verileri ile elektrik piyasası oyuncuları ve yenilenebilir enerji santralleri için doğru ve güvenilir üretim tahminleri gerçekleştirmektedir.
Bigventus Climate

RÜZGAR ENERJİSİNDE BELİRSİZLİKLERİ AZALTMAK İÇİN

Orta ölçekli sayısal hava tahmin modeli ile atmosferik hava akışı simülasyonu, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) veya Lineer metodlar gibi gelişmiş tekniklerle gerçekleştirilen analizler sonucunda yüksek çözünürlüklü referans uzun dönem veri setleri ve bölgesel rüzgar atlasları üretir.